Школа юного Кальмара

Перейти вниз

Школа юного Кальмара Empty Школа юного Кальмара

Сообщение автор Admin в Сб Окт 24, 2015 7:59 pm

https://www.facebook.com/groups/calmars/permalink/637517599622639/
‪#‎Школа_Юного_Кальмара‬
Починаємо новий цикл уроків.
(НУЛЬОВИЙ рівень - це Уроки № 1-4)
Рівень ПЕРШИЙ.
Урок №5 - РЕСУРС. МАЙНО. ПРИСВОЮВАЧІ.
Елінор Остром пише в книзі "Керування спільним", що термін “спільний ресурс” використовується для визначення природної або штучної ресурсної системи, яка достатньо велика, щоб зробити дорогим (але не неможливим) усунення потенційних вигодонабувачів від отримання вигод від її використання.
"Спільним ресурсом" для цілей навчання в нашій Школі ми вважатимемо не лише об’єкти матеріального світу, а й будь-що нематеріальне та навіть абстрактне, що має, тим не менш, цінність для двох і більше осіб - наприклад, соціальний капітал чи електоральний потенціал, не кажучи вже про інформацію будь-якого виду. Тому що алгоритми поділу БУДЬ-ЯКОГО ресурсу та/або ресурсних юнітів (тобто плодів, доходів - коротше, "врожаю") - є базово ОДНОТИПНИМИ.
Майном ми вважатимемо сукупність матеріальних та нематеріальних активів, які знаходяться у власності фізичної чи юридичної особи, публічно-правової інституції чи неінституціоналізованої групи осіб, а також майнові права на отримання активів від інших осіб.
ЗАГАЛЬНИМ майном є майно, яке за своєю природною суттю не може бути чиєюсь власністю, а може використовуватися кожним так, як користуються повітрям чи відкритим морем.
ПУБЛІЧНИМ майном є майно, яке перебуває в державній або муніципальній власності і за своєю суспільною суттю може використовуватися кожним так, як користуються територіальним та внутрішнім морями, судноплавними водоймами, публічними вулицями, площами чи парками.
===Колективній приватній та муніципальній власностям буде присвячено окремий блок уроків!===
Присвоювачами ми, вслід за Остром та Плотом і Мейєром, у яких цей термін позичила вона - вважатимемо будь-кого, хто користується будь-яким ресурсом та/або ресурсними юнітами.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 572
Дата регистрации : 2015-10-06
Возраст : 51
Откуда : Киев

http://ndvv.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения