ЯК ЛІКАРНЮ У ДАРНИЦІ ПОДАРУВАЛИ

Перейти вниз

ЯК ЛІКАРНЮ У ДАРНИЦІ ПОДАРУВАЛИ Empty ЯК ЛІКАРНЮ У ДАРНИЦІ ПОДАРУВАЛИ

Сообщение автор Admin в Пн Окт 12, 2015 3:32 pm

Опинившись у Київській міській клінічній лікарні (КМКЛ) №1, я випадково довідався про дуже дивні речі. Медперсонал мало не пошепки по кутках обговорював останні події, що відбувалися у закладі. Достеменно ніхто не знав, що сталося: чи то рейдерське захоплення лікарні, чи то її реорганізація. А насправді лікарню подарували. Тихенько так, без розголосу. Кому? Новоствореному Комунальному некомерційному підприємству «Київський міський медичний центр «Академія здоров’я людини» (КНП «КММЦ «Академія здоров’я людини»). Віддали не лише площу закладу, а й пральні, амбулаторії та гаражі. Хоча не зрозуміло, яким чином гаражі сприятимуть новоствореному некомерційному підприємству у лікуванні хворих? А, виявляється, вирішили все у Київраді. Без громадських слухань, зайвих дискусій та обговорень. Ні мер столиці Віталій Кличко, ні депутати від району Громаду і персонал лікарні про це навіть не повідомили.
Спойлер:
Питання про передачу лікарні було винесено на засідання постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики (Протокол №20 від 16.07.2015). З 8-ми учасників комісії 5 – депутати фракції УДАР-Солідарність. На порядку денному розглянуто доручення заступника міського голови-секретаря Київської міської ради від 10.07.2015 №08/231-1834/ПР «Про створення Комунального некомерційного підприємства «Київський міський медичний центр «Академія здоров’я людини». Усі 6 присутніх депутатів проголосували за створення «Академії здоров’я людини». На цьому ж засіданні також затверджено статут підприємства (розпорядження КМДА №847 від 1.09.2015р.) зі статутним фондом у 10 000 гривень та керівника підприємства, якому передано майно КМКЛ №1. На засідання запрошені: керівництво Департаменту охорони здоров’я КМДА, діючий головлікар КМКЛ №1 Чермак І.І. Серед присутніх представників Громади району не було.

Протокольне рішення комісії затверджено на засіданні Київради від 23.07.2015 р. №767/1631, з 80-ти присутніх 72 депутати проголосували «за». І «посприяли» цьому депутати, обрані від Дарницького району. Те, що дехто з них не голосував, або був відсутній взагалі, ніяк не свідчить про їхню позицію, особливо у таких серйозних питаннях, як підпорядкування головного медзакладу району. Окремо зазначимо – що, кому і як передали.

Загалом, передали: пологовий будинок 3494 м2, лікувально-діагностичний корпус 885 м2, старий терапевтичний корпус 7141,4 м2, лікувально-палатний корпус 1480 м2, баклабораторію 494 м2, харчоблок 300 м2, пральню 340 м2, адмінкорпус 740 м2, три гаражі тощо. Проте є велике «АЛЕ»: заклад передано не повністю, а частинами. Наприклад, як можна передати приміщення баклабораторії, розділивши їх хірургією? Як можна передати частину поверху кисневої? І зовсім не зрозуміло, як «Академія» буде лікувати, якщо з її назви випливає, що вона буде «навчати»?
Заклад, який будували потом і кров’ю наші батьки, був подарований одній особі безкоштовно, за «спасибі». Як колишній ріелтор, можу з впевненістю сказати, що оціночна вартість майна становить близько 800 доларів за 1 м2, тобто понад 10 млн.доларів за весь комплекс – і це без вартості землі! У рішенні Київради №767/1631 йдеться про «оперативне управління», що можна читати, як «приватизувати», на жаль…

Кому ж дістався такий щедрий подарунок? Знайомтесь – Ігор Чермак, головний лікар КМКЛ №1, який очолює лікарню впродовж останніх 8-ми (!) років. Особисто я дивлюся на будь-якого керівника з позиції організаційної й економічної доцільності. Тобто людина має бути ефективним організатором і топ-менеджером. Щоб пересвідчитися, в якому стані перебуває лікарня, досить відвідати заклад, оглянути палати пологового будинку, обладнання в хірургічних боксах та маніпуляційних. Так от саме цій людині, яка неспроможна була поліпшити стан лікарні за вісім років, пропонують її безкоштовно у довгострокове управління! Це все одно, що капітану корабля, який пішов на дно, запропонувати потопити ще один корабель?! До речі, у декларації пана Чермака за 2012 р. записано у власності лише ВАЗ 2101 1980 р.в. та квартира на 73 м2 – сумнівний достаток, чи не так? Також нагадаю пану Чермаку його тезу з передвиборчої програми 2012 року: «Забезпечення надання безкоштовної медичної допомоги дітям, інвалідам, ветеранам, чорнобильцям, афганцям, малозабезпеченим незахищеним верствам населення; ввести стандарти безкоштовної медичної допомоги». Цікаво, як у новоствореному підприємстві він виконуватиме взяті на себе 3 роки тому обіцянки?
Не менше питань і до мера міста Віталія Кличка. Депутати очолюваної ним фракції «УДАР-Солідарність» своїм волевиявленням віддали неефективному менеджеру величезний комплекс, замість того, щоб провести відкритий конкурс на таку відповідальну посаду. При цьому вони «забули» провести громадське обговорення. Можливо, варто було б розробити інвестпроект «партнерство комерційної та державної медицини», де чітко визначити, що запропонують медперсоналу замість приміщень, які надаватимуться в «оперативне управління». Як можна було віддати лікарню, не обговоривши з Громадою, в який безкоштовний/платний спосіб у подальшому лікуватимуться пільгові категорії громадян: діти війни, інваліди ВВВ, чорнобильці, діти-сироти, напівсироти, багатодітні та малозабезпечені родини? Ніхто не запитав згоди на передачу працівників медзакладу – їх просто поставили перед фактом.

Прошу вважати цей лист зверненням до мера Віталія Кличка, який згідно ст.17 ЗУ «Про столицю України – місто-герой Київ», «вносить ...пропозиції щодо… передачі або продажу у комунальну власність … підприємств, організацій, установ, їхніх структурних підрозділів та інших об’єктів, що належать до державної або інших форм власності».

http://drda.org.ua/blog/2015-10-09/як-лікарню-у-дарниці-подарували
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 572
Дата регистрации : 2015-10-06
Возраст : 51
Откуда : Киев

http://ndvv.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения